Har nettopp kjøpt en bensindrevet MF 135, med ukjent produksjonsår, men rundt 1970.
Etter å ha vært i kontakt med Eikmaskin for å prøve å få tak i en eksosmanifold, forstår jeg at dette er en forholdsvis sjelden utgave, og at deler til motoren kan være vanskelige å framskaffe. Manifolden har en åpen sprekk hele veien rundt, slik at den absolutt burde ha vært skiftet.
Vet du om noe sted der jeg kan ha en mulighet til å framskaffe en erstatning, evt. kan en manifold fra andre traktormodeller brukes?
Traktoren har også noen startproblemer. Hvordan bør en feilsøke for å finne årsaken til dette?
MF 135 bensin er det nok ikke mange av i Norge. Imidlertid er det samme motor i Ferguson 35 bensin og Massey Feguson 35 bensin, og de er det flere av (jeg har to). Mitt forslag er at du averterer i Bondebladet. Det kommer ut til alle bønder. Det ville være rart om det ikke står en traktor med andre feil et sted, men hvor manifolden er i orden.
Innen Gammeltraktorens Venner er det Torbjørn Rostad (69 14 49 69), Hans Gunnar Vold (74 82 18 44) og Arne Kise (35 59 02 73) som er kontaktpersoner for Ferguson. Kanskje har en av disse kjennskap til noe.
Når det gjelder startproblemer, går jeg ut i fra at du kjenner til at en bensinmotor må chokes. Er manifolden sprukket, slik at det kommer inn falsk luft? Stifter, plugger og kondensator kan også være medvirkende. Disse bør kanskje skiftes og stiftene justeres. Klaring på stiftene er 0,015" = 0,38 mm.
Kjell Mangerud












Transporten av matmjøl får igjen fraktast fritt. - Ein vellukka aksjon, seier leiar Nils T. Bjørke i Norges Bondelag.
Når høna gleder seg til en lekker mark, stiger tempen.
En av tre varer økovarar koster det samme eller mindre enn de ikke-økologiske alternativene, viser ny pristest.
Styret i Felleskjøpet Rogaland Agder (FKRA) har vedtatt å avvikle kraftfôrproduksjonen på Lagmannholmen fra 1. oktober 2012.
En leser lurer på hva han kan gjøre når giret for høg/lav og revers har låst seg i høygir. Vår traktorekspert Kjell Mangerud gir råd.