Jeg har en MF350,1989, AD3-152 motor, gått 1300 timer. Går det an å ettermontere turbo for å få noe mer kraft i den, og vil det i så fall bli noen merkbar forskjell? Med påmontert lesseapparat og bakskjær er det ikke mye futt. Den er dessuten så høgt giret på høg revers at den nesten ikke orker hvis det er litt imot. Lavgiret er veldig lavt. (Har bare 2 gir bakover) Takknemlig for svar.
MF350 har en "bror" som har samme motor, men er utstyrt med turbo og har større innsprøyt-ning. Denne yter 11 hk mer. Eik kan levere et turbosett til MF350. Settet koster kr 17825,- + moms. I tillegg vil monteringen av dette koste noen tusen kroner. Det kreves en del omgjøring. Nærmeste Eiksenter kan gi deg et komplett tilbud.
Kjell Mangerud












Miljøverndepartementet har på nytt kutta i fellingskvotane for gaupe, frå 157 til 118 dyr. Ei kraftig markering frå MD, meiner dagleg leiar i Folkeaksjonen ny rovdyrpolitikk, Åsmund Ystad.
Svenske forskere kan ha funnet en effektiv måte å utvinne fosfor for slam.
Dag Swanstrøm er siktet for økonomisk utroskap mot Nye Telemarkskyri Meieri.
Landbruket i Danmark satte ny rekord med en eksportandel på 118 milliarder danske kroner i 2011.
Challenger feirer 25 år på belter med spesialutgave i slangeskinn. Se video.