Simring til industritraktor

Spørsmål

 

Jeg er nå den lykkelige eier av en MF 3165 industri, og som navnet tilsier er dette en industritraktor med massiv frontlesser. Den er også fullt utrustet bak (pto, løftearmer og tipputtak), men slangen i paradis er simringen på veivakslingen. Den gikk fløyten og blåser av seg oljen ut på reimskiva (blir noe ortenli klin). Jeg har ringt Økonomideler (det aller helligste i følge min far) og fikk bestilt ny simring (veldig hjelpsomme og hyggelige folk der). OK, så til spørsmålet: Hvordan er det enklest å skifte den? Er det enklest å ta ut radiatoren å "krype" ned mellom armene på lasteren, og hvordan er akslingen til hydraulikkpumpa i fronten montert? Er det bare en stikkaksling som går inn i spor på reimskiva?

 

 

Svar

 

Dette er så spesielt, at jeg kan ikke hjelpe deg. Du må prøve et Eik-verksted. De bør kunne hjelpe deg.

 

Kjell Mangerud

 

Ingen kommentarer til denne artikkelen

Skriv en kommentar:





For å komme videre må du akseptere vilkårene som gjelder for å skrive inn kommentarer.

Siste fra andre tema

Rammebetingelser

Leiar Nils T. Bjørke i Norges Bondelag takka bøndene for innsatsen. Foto: Bjarne Bekkeheien Aase

Bøndene oppheva blokkaden av møllene

Transporten av matmjøl får igjen fraktast fritt. - Ein vellukka aksjon, seier leiar Nils T. Bjørke i Norges Bondelag.

Hilleren leverte landbruksmeldinga attende til staten

- Brudd var det eneste rette

- Melaksjonen rammer bøndene selv

Slakter dyrene i protest

Feil å aksjonere mot bakerne

Traktor og teknikk

Illustrasjonsfoto: Christian Juel Jørgensen

Når giret har låst seg

En leser lurer på hva han kan gjøre når giret for høg/lav og revers har låst seg i høygir. Vår traktorekspert Kjell Mangerud gir råd.

Traktoraksjon langs E6

Problemer med stikkesylinderen på Case-graver

Hvordan manipulere LS-styreporten

Skogsmaskinførere - en utsatt arbeidsgruppe

Det spirer og gror hos Väderstad

Tun Media

Tun Medias publikasjons- portefølje retter seg mot kvinner og menn som lever og bor i det moderne Bygde-Norge og til andre med sans for den landlige livsstil.

Rekruttering av ungdom til utdanningsporgram naturburk ved de videregaende skolene.