560 griser måtte bøte med livet i brann
Brann i grisehus på Orre på Jæren. Alle bilder: Trond Ueland
Svineslaktene inneholder ikke mindre fett enn i fjor. Foto: Bjart Schieldrop
Kjøttprosenten på svineslakt har ikke økt siden i fjor.
Brann i grisehus på Orre på Jæren. Alle bilder: Trond Ueland
Per Nesmoen Rognstad fra Tynset mener gårdbrukere innen storskala melkeproduksjon må få langt bedre …
Geir Ove Rettedal fra Forsand kommune har levert elitemelk i ti år, men får likevel ikke Tines 10-år…
Per Nesmoen Rognstad, som har fått mye respons etter at han ble omtalt i Bloggen i Norsk Landbruk, s…
Hvert år presenterer Norsk Landbruk sin liste over leiekjørings- og maskinleiepriser og Bedre Gardsd…
At rundballene har bredplast i stedet for det tradisjonelle nettet under wrappeplasten, har vært et …
Årets epleavling er beregna til å bli på vel 8.500 tonn, som er 1.500 tonn mer enn i fjor. Sol og ka…
Den siste uka med godvær har vært gull verdt for kornbøndene. Av innmålt hvete fram til og med i dag…
Det går mot overproduksjon av 4.100 tonn svinekjøtt neste år, som kan utløse tiltak for førtidsslakt…
Den tygger tømmerstokker på opptil 75 centimeter i diameter til flis på sekunder. I denne videoen st…
Søndag vil sogneprest Anne Skonhoft framføre et klagerop i Grue Finnskog kirke på vegne av fortvilte bønder som har mista buskap i rovdyrangrep.
Ni bønder i Nord-Trøndelag brøyt konsesjonsgrensa for kylling i fjor. - Dette går på omdømmet løs for trønderbøndene, sier fjørfeleder David Koht-Norbye etter at det i sommer også ble avslørt omfattende eggjuks i Nord-Trøndelag.
Tine må betale et overtredelsesgebyr på 30 millioner kroner for å ha brutt konkurranselovgivningen under forhandlinger med Rema 1000, slår lagmannsretten fast.
Dommen i Tine-saken kan påvirke styrkeforholdet i dagligvaremarkedet. Konserndirektør Elisabeth Morthen mener avgjørelsen har prinsipiell betydning, som er et vilkår for å ta saken opp i Høyesterett.
10 nye traktorer og fem utvalgte testpiloter stilte til vår egen prøvekjøring under den populære folkefesten i Seljord. Se bilder fra kjøringen her.
Det er flere grunner til at fjørfekjøttproduksjon ikke er like bærekraftig som vektshusproduksjon. Før hadde de aller fleste bønder 5-150 høns/kyllinger,
Kyllinghus får karbonavgift - veksthus slipper