Salgsdirektør Jørn-Gunnar Jacobsen gleder seg til å samarbeide med Mona Kalleberg i Umoe Restaurant Group og Odd Andrè Jakobsen i ISS. T.h Erik Låbakk, kjedesalgssjef i Nortura Proff. Foto: Nortura

Nortura jubler over ny storkontrakt med Innkjøpsgruppen

Nortura er valgt som leverandør av rødt og hvitt kjøtt, samt egg til Norges største aktør på HORECA-markedet. Kontrakten er verdt rundt 200 millioner kroner per år.

 Nortura er valgt til leverandør av rødt og hvitt kjøtt til Innkjøpsgruppen de neste tre årene.

Kontrakten innebærer, inklusiv kontrakten på egg- og eggprodukter en grunnprisomsetning på i underkant av 200 millioner pr år.

Innkjøpsgruppen er den største aktøren på HORECA markedet (hotell, restaurant og catering) og omfatter bant annet Nordic Choice med 86 hoteller, ISS med 400 kantiner, og en rekke restauranter og kafeer under UMOE Restaurant Group og UMOE Concept Company.

- Dette er som alle skjønner både en stor og viktig kontrakt for oss, og en av de aller største kontraktene Nortura har inngått de siste årene. Vi er utrolig glade for å bli valgt av en så stor og dyktig aktør som Innkjøpsgruppen sier salgsdirektør i Nortura Proff, Jørn-Gunnar Jacobsen i en pressemelding.

LANGSIKTIG SATSING

Nortura Proff har gjennomgått store forandringer de siste to årene.

Nytt navn, ny designprofil og satsning på ny teknologi har skapt en ny og moderne organisasjon.

- Dette gir stadig synlige resultater, og Innkjøpsgruppen har selvfølgelig vært en av de mest interessante for oss i HORECA markedet.

- Nortura Proff jobber langsiktig for å bygge opp tillit hos leverandørene, parallelt med innovativ produktutvikling og fokus på å skape verdier for samarbeidspartnere sier Jørn-Gunnar Jacobsen.

HEDER OG ÆRE PÅ MESSER
Nortura Proffs forvandling blir stadig lagt merke til på messer rundt om i landet.

Forrige uke stakk Nortura av med prisen for beste stand på bransjemessen, A la Carte i Bergen.

Det samme skjedde på messen, Arena Nord for et par uker siden.

Juryen har i begge begrunnelsene ment at Nortura Proff har vært i en klasse for seg, og fremstår som innovativ og ungdommelig.

Salgsdirektøren gleder seg over prisene men har ikke tenkt å hvile på laurbærene.

- Vi har som mål å bli markedets mest attraktive samarbeidspartner, gjennom bl.a. å fremstå som den mest offensive og innovative aktøren. Klarer vi det, kan alt skje, sier Jørn-Gunnar Jacobsen.

Nøkkelord:

Ingen kommentarer til denne artikkelen

Skriv en kommentar:





For å komme videre må du akseptere vilkårene som gjelder for å skrive inn kommentarer.

Fra forsiden




 
Bildegalleri Horva 2010

Gallerier

Vis alle
Matstreif 2009
Matstreif 2009 (18 bilder)
Egertorget Matfestival 2009
Egertorget Matfestival 2009 (18 bilder)
Politisk kokkekamp
Politisk kokkekamp (35 bilder)
Fruit Logistica, Berlin
Fruit Logistica, Berlin (31 bilder)

Mest kommenterte

Søker innspill om økologisk produksjon

Mattilsynet ønsker en helhetsvurdering av økologisk produksjon og økologisk produsert mat.

Vil ikke ha nytt slakteri i Namsos

Indre og Midtre Namdal Bondelag vil ikke ha nytt slakteri i Namsos. De ønsker full oppslutning om No…

Frykter 12.000 øko-brokkoli blir dyrefôr

Grønnsaksprodusent Heinrich Jung fortviler over å ha lageret fullt av førsteklasses øko-brokkoli, sa…

Færre lam slaktet hos Nortura

Flere saueprodusenter har valgt å levere til konkurrerende slakterier av Nortura, noe som har ført t…

For store utfordringer

Melkeprodusent Torbjørn Stene fra Beitstad er sliten av å jobbe døgnet rundt. Stene var for seks år …

Mest lest


Se lamminga live

Se VIDEOKLIPP fra videooverføringen av lamminga i sauefjøset til Arnstein Solem og Marit Mjøen Solem…


Slakter dyrene i protest

Frustrerte bønder i Gauldalen har meldt inn hele dyrebesetninger til slakt, etter tilbudet fra state…


Agro Dynamica oppfordrer leverandørene å delta i storaksjonen i Oslo

Mandag 21. mai fylles Oslos gater opp av traktorer og bønder fra hele landet til "Opptog for norsk m…


Over halvparten av norske bønder jobber utenom gården

60 prosent av landets bønder jobber utenom gården.

Tun Torget

Landbrukets markedsplass

Her finner du det du ikke finner andre steder.

Siste fra andre tema

Mat og marked

Melk er en drikk vi nordmenn har vokst opp med og tradisjon og nærhet spiller også en rolle når vi velger melk, sier konserndirektør Hege Holter Brekke i Tine. Foto: Tine

Norden vil ha fersk melk

Ni av ti nordmenn foretrekker fersk melk framfor langtidsholdbar melk, viser en internasjonal undersøkelse Norstat har gjennomført i syv europeiske land på vegne av TINE.

Mattilsynet advarer mot importerte prydplanter av slekta Solanum

Matprisene falt i april

Økomat blir stadig billigere

Krever milliarder fra Monsanto

Nye trusler mot tomatproduksjonen

Næringsutvikling

Produktivitetsutviklingen i jordbruket dreier seg blant annet om vesentlig økt ytelse per dyr, større avlinger per arealenhet, bedre utnyttelse av fôr, nye metoder for å behandle grovfôr, maskiner med større kapasitet, redusert arbeidsforbruk per produsert enhet. Foto: Frida Meyer

Høy produktivitetsvekst i jordbruket

Jordbruket viser vedvarende høy produktivitetsvekst, høyere enn de fleste, nesten alle, norske bransjer og på samme nivå som oljebransjen.

Lite Listeria hos småskala osteprodusenter

Tidlegbær-satsing i Rogaland

Hanen-produkter i vinden

Samler produksjonen i ett anlegg

Fra Geno til Bondelaget

Tun Media

Tun Medias publikasjons- portefølje retter seg mot kvinner og menn som lever og bor i det moderne Bygde-Norge og til andre med sans for den landlige livsstil.

Rekruttering av ungdom til utdanningsporgram naturburk ved de videregaende skolene.