The Royal Highland Show
Bondebladets lesertur til The Royal Highland Show i Edinburg fra 24. til 27. juni 2010. Alle foto: Elisabeth Birkelund
Bondebladets lesertur til The Royal Highland Show i Edinburg fra 24. til 27. juni 2010. Alle foto: Elisabeth Birkelund
Landbruks- og matdepartementet foreslår påbud om setebelte i traktor på offentlig vei. Vestfold-bond…
Felleskjøpet Rogaland Agder vurderer å legge ned verkstedet i Grimstad. Det provoserer bønder og bon…
Ei gruppe lesere av Bondebladet fikk med seg den enorme landbruksmessa The Royal Highland Show i Edi…
En Valtra til 1,2 millioner ble stjålet og krevd løsepenger for i Pajala i Nord-Sverige.
Mer moderne produksjonslinjer vil øke kapasiteten til 20 000 traktorer i året.
Dansk maskiningeniør har laget en smartere patent.
Landbrukets markedsplass
Her finner du det du ikke finner andre steder.
Svineprodusentene som var så misfornøyd med Danish Crown at de valgte å danne et eget selskap og slakte grisene sine i Tyskland, leverer igjen slaktegris til danske slakterier.
Den 31. juli gjennomfører Statistisk sentralbyrå (SSB) Landbrukstelling 2010. Dette er en fulltelling der alle landets 50 000 jordbruksbedrifter er med. SSB bruker både registre og skjema for å gjennomføre undersøkelsen.
Overproduksjon gjør at norske tomater finner veien ut til det europeiske markedet.
Engasjementet rundt kraftlinja i Hardanger går svært høgt på Vestlandet denne sommaren. Fylkesordførar i Hordaland, Torill Selsvold Nyborg frå KrF, meiner lokaldemokratiet er blitt valsa ned.
Og du trodde at du at du har en fet plentraktor hjemme? Denne monsterklipperen feier over 600 dekar om dagen.