The Royal Highland Show
Bondebladets lesertur til The Royal Highland Show i Edinburg fra 24. til 27. juni 2010. Alle foto: Elisabeth Birkelund
Lantmännen Maskin har hatt salgs- og distribusjonsansvar for Kvernelandprodukter i deler av Sverge. Nå vil svenskene avvikle samarbeidet med Kverneland.
Bondebladets lesertur til The Royal Highland Show i Edinburg fra 24. til 27. juni 2010. Alle foto: Elisabeth Birkelund
Per Nesmoen Rognstad fra Tynset mener gårdbrukere innen storskala melkeproduksjon må få langt bedre …
Geir Ove Rettedal fra Forsand kommune har levert elitemelk i ti år, men får likevel ikke Tines 10-år…
Per Nesmoen Rognstad, som har fått mye respons etter at han ble omtalt i Bloggen i Norsk Landbruk, s…
Jeg har nettopp snakket med en gårdbruker fra Rogaland som er lei av manglende innrapporteringer til…
Hvor mye jobber norske gårdbrukere og hvor mye husdyrgjødsel bruker de? Statistisk sentralbyrå (SSB)…
Danske veterinærer er skeptiske til at melkeprodusentene i Danmark selv skal behandle melkefeber fra…
Norsk Landbruksrådgivning Sunnmøre har fått fine grønne enger etter å ha gjødsel med fiskefôr.
Landbruk Nord har gjort forsøk med ensilering med og uten ensileringsmiddel og konkluderer med at ru…
Landbrukets markedsplass
Her finner du det du ikke finner andre steder.
Svineprodusentene som var så misfornøyd med Danish Crown at de valgte å danne et eget selskap og slakte grisene sine i Tyskland, leverer igjen slaktegris til danske slakterier.
Den 31. juli gjennomfører Statistisk sentralbyrå (SSB) Landbrukstelling 2010. Dette er en fulltelling der alle landets 50 000 jordbruksbedrifter er med. SSB bruker både registre og skjema for å gjennomføre undersøkelsen.
Overproduksjon gjør at norske tomater finner veien ut til det europeiske markedet.
Engasjementet rundt kraftlinja i Hardanger går svært høgt på Vestlandet denne sommaren. Fylkesordførar i Hordaland, Torill Selsvold Nyborg frå KrF, meiner lokaldemokratiet er blitt valsa ned.
Og du trodde at du at du har en fet plentraktor hjemme? Denne monsterklipperen feier over 600 dekar om dagen.
Synes det er svært skuffende at de gir opp på denne måten, dette er et utstillingsvindu for norsk landbruk, og med litt godvilje kunne de selvsagt fortsatt
Kronprinsen gir opp gårdsdrifta