Bo Wallin er Lantmästare, med utdannelse fra Sveriges Lantbruks Universitet Alnarp og har 25 års solid erfaring fra landbruksmaskinbransjen og fra ledende stillinger innenfor produkt, markedsføring og salg samt ledelse. Wallin kommer fra stilling som Sales Director i AGCO med overordnet ansvar for selskapets aktiviteter i Norden og Baltikum.

Les også: A-K maskiner starter salg og service av anleggsmaskiner

 

SER VEKSTMULIGHETER

- Jeg ser fram til å starte i A-K maskiner. Jeg har fulgt selskapets utvikling nøye gjennom flere år, og har notert at det en betydelig snuoperasjon og utvikling som har skjedd i selskapet.  Jeg har stor tro på nye vekstmuligheter for A-K maskiner, sier Bo Wallin.

 

STYRKER TOPPLEDELSEN

- Vi har besluttet å styrke vår toppledelse med posisjonen direktør import som skal ha operativt ansvar for A-K's import aktiviteter på landbrukssiden og da spesielt inkludert dialogen med alle våre gode leverandører. Dette blir med andre ord en av de viktigste posisjonene i selskapet og vil selvsagt inngå som en del av ledergruppen, uttaler administrerende direktør Gunnar Thorud.

- Den kompetansen som Bo Wallin har med seg er verdifull for A-K maskiner på flere måter.  Vi er veldig fornøyd med å ha fått Bo Wallin med oss på A-K laget, avslutter Gunnar Thorud.

Bo Wallin var Gunnar Thorud sin overordnede i AGCO da Thorud var daglig leder i Eikmaskin. Nå blir han importdirektør under Thorud.

 

Nøkkelord:

Ingen kommentarer til denne artikkelen

Skriv en kommentar:





For å komme videre må du akseptere vilkårene som gjelder for å skrive inn kommentarer.

Fra forsiden




 
Bildegalleri John Deere 7280R

John Deere 7280R

John Deere 7280R er Årets traktor 2012. Se bilder av traktoren her.

Gallerier

Vis alle
Prøvekjørt - lettkjørt slepesprøyte
Prøvekjørt - lettkjørt slepesprøyte (6 bilder)
The Royal Highland Show
The Royal Highland Show (9 bilder)
Førsteslått med Krone Comprima
Førsteslått med Krone Comprima (19 bilder)
Orkel i sving i slåtten
Orkel i sving i slåtten (5 bilder)

Mest kommenterte

Ti ting du bør vite om odel

SLFs odelsekspert gir deg svar på de ti viktigste spørsmålene om odel.

Vil ikke ha nytt slakteri i Namsos

Indre og Midtre Namdal Bondelag vil ikke ha nytt slakteri i Namsos. De ønsker full oppslutning om No…

Lave restnivåer av plantevernmidler i jordbær

Jordbær på det norske markedet inneholder lave nivåer av plantevernmidler.

For store utfordringer

Melkeprodusent Torbjørn Stene fra Beitstad er sliten av å jobbe døgnet rundt. Stene var for seks år …

Færre lam slaktet hos Nortura

Flere saueprodusenter har valgt å levere til konkurrerende slakterier av Nortura, noe som har ført t…

Mest lest


Storstilt grasdemo i Ringsaker

Mandag inviterer Lena Maskin til demonstrasjon og prøvekjøring av bortimot hele sitt produktspekter …


Ti ting du bør vite om odel

SLFs odelsekspert gir deg svar på de ti viktigste spørsmålene om odel.


Case og John Deere i vinden

Vi legger bak oss nok en måned der mer enn hver tredje nyregistrering var en John Deere, men også Ca…


Importerte brukt robot til halve prisen

Mjølkerobot var føresetnaden då fire familiar i Hjartdal bestemte seg for å gå i samdrift og byggje …

Siste fra andre tema

Rammebetingelser

NY RETNING: Olov Grøtting (Sp) er svært skeptisk til hvordan rovdyrforvaltningen blir praktisert i Miljøverndepartementet. (Foto: Privat)

Vil flytte rovdyrforvaltningen

Stortingsrepresentant Olov Grøtting (Sp) vil flytte ansvaret for rovdyr over til Landbruks- og matdepartementet og statsråd Trygve Magnus Slagsvold Vedum.

Mer mat på norske ressurser

Velkomen til Sogn og Fjordane!

Kyllingbøndene kjenner seg ikke igjen

Mener årets oppgjør gir nye muligheter

Nytt program som skal brukes

Gårdsdrift

VESTFJELLA: Aremark er den kommunen i Norge som har tettest med tjern. Her ser vi Rolf Olaf Dagrød ved Ku-tjern i Vestfjella fiskeområde, som er et eldorado av ørret og abbor.

Vil ha flere unge med i Bondelaget

Rolf Olaf Dagrød er verveansvarlig i styret i Aremark Bondelag. Nå satser han på å få flere ungdommer til å melde seg inn i Bondelaget.

Reduserte kraftfôrregninga med helsæd

Nordtrøndere i økotoppen

Melkeproduksjonen øker

Importerte brukt robot til halve prisen

Dramatisk fôrsituasjon på Jæren

Næringsutvikling

SAMARBEIDER: Forskningsdirektør Piet van der Aar (t.v.) fra nederlandske Schothorst og adm. direktør Knut Røflo i Felleskjøpet Fôrutvikling samarbeider for å møte nye utfordringer i fôrindustrien.

Fôrindustrien leter etter nye råvarer

Fôrindustrien i Europa leter etter erstatninger for råvarer som kan benyttes som menneskemat. Slik vil industrien ta ansvar for å møte en stadig mer anstrengt matvareforsyning i verden.

Kamp om nestleiarvervet i Bondelaget

Litt svakere tall for Norgesfôr

– Landbruket må utnytte muligheten nå

Stor dag for FK Agri på Kambo

Roper varsko for gårdsskogbruket

Tun Media

Tun Medias publikasjons- portefølje retter seg mot kvinner og menn som lever og bor i det moderne Bygde-Norge og til andre med sans for den landlige livsstil.