John Deere 7280R
John Deere 7280R er Årets traktor 2012. Se bilder av traktoren her.
I sitt 50. år satser svenske Väderstad mer enn noen gang, skråsikre på at landbruket har en lys framtid.
Norsk Landbruk Når du delgjødsler i korn må sentrifugalsprederen stilles inn på nytt. Jo høyere vekstene er, desto mer begrenses kastelengden. Dette kan det justeres for.
Norsk Landbruk Er du blant de som er rammet av flommen finnes det gode verktøy som kan hjelpe deg å dokumentere skadene.
Norsk Landbruk Vi har igjen sett at flom kan medføre store skader. Statens erstatningsordning dekker langt fra alt, men en forsikring kan rette opp noe. Forsikring av potet og korn er ganske vanlig, men også gras kan forsikres. Prisene varierer stort.
SLFs odelsekspert gir deg svar på de ti viktigste spørsmålene om odel.
Indre og Midtre Namdal Bondelag vil ikke ha nytt slakteri i Namsos. De ønsker full oppslutning om No…
Jordbær på det norske markedet inneholder lave nivåer av plantevernmidler.
Melkeprodusent Torbjørn Stene fra Beitstad er sliten av å jobbe døgnet rundt. Stene var for seks år …
Flere saueprodusenter har valgt å levere til konkurrerende slakterier av Nortura, noe som har ført t…
Nå kan du enkelt bli med i vår store brukerundersøkelse på melkeroboter. Fyll ut skjemaet her og hje…
SLFs odelsekspert gir deg svar på de ti viktigste spørsmålene om odel.
Ved sein såing bør gjødselmengden reduseres og såkornmengden økes.
2.933 kilo per robot per dag!
Generalsekretær i Bondelaget Per Skorge håper det nye programmet skal gi medlemmene et godt grunnlag for politisk arbeid fremover.
Selv om det er for tidlig å si noe sikkert om skadeomfanget knyttet til flom og ugunstige værforhold, er det allerede nå klart at flere fylker har skader som kvalifiserer for avlingsskade og naturskadeerstatninger.
Samvirkesystemet er problemet, sier forsker.
Vil en eventuell nedleggelse på Tofte gi det norske skogbruket det siste nådestøtet? Hvor kritisk er egentlig situasjonen? Det ble nylig debattert på UMB, Ås.
Etter tre år og åtte traktorcross-arrangementer på Kirkenær, dannes det nå en egen klubb for entusiastene som liker å crosse med traktorer.
Hei! Jeg lovet at vi skulle trykke svar til alle spørsmålene vi har fått inn i nr. 4 eller 5 av Norsk Landbruk. Dessverre viste det seg ikke mulig å få ti
Ti ting du bør vite om odel