Ny pick-up og innmating er to av overskriftene når McHale lanserer sin kombipresse, Fusion 4 i tre varianter. McHale Fusion 4 Pro og Fusion 4 Plus er begge ISOBUS-kompatible, og sistnevnte kan også pakke rundballene inn i bredplast.
Den nye serien får en ny avansert pick-up, som produsenten hevder øker gjennomstrømningen, balletettheten og pakkehastigheten. Pick-upen har fått navnet Profi-Flo, og sies å øke innmatingen under alle tenkelige arbeidsforhold, og fåes med fem eller seks tinder. Arbeidsbredden er som før, 210 centimeter.
MCHALE HEVDER AT UTFORMINGEN av den nye koniske matekanalen inn til ballekammeret maksimerer gjennomstrømningen. Den kraftige drivlinja til pick-upen skal både redusere vedlikeholdsbehovet og øke levetida til kjedene, og alle de nye ballepressene har doble fett- og oljepumper som smører maskinen jevnt og kontinuerlig mens den går.
Fra fabrikken er 540 o/min standard for girkassen, men pressa kan leveres med 1 000 o/min som alternativ. Fordelen med med denne pressa er at man kan kjøre med 890 o/min på kraftuttaket, og på den måten redusere turtallet på traktoren og dermed spare diesel.
NÅR MAN PRESSER RUNDBALLER i kaldt vær påvirker det nettet og folien sine egenskaper, slik at den blir vanskeligere å strekke. På Plus-pressa har McHale bygget en kraftigere brems på nett- og bredplast-holderen, slik at nett og folie strekkes 25 prosent ekstra for å kompensere.
Er det varmt eller vått i lufta øker normalt faren for å kutte folien, og derfor har McHale redusert friksjonen for å redusere faren for riving, og bak på Fusion 4 Pro og Fusion 4 Plus er det et kontrollpanel som blant annet gir operatøren mulighet til å starte og stoppe pakkeren.